Виховні заходи

Сценарій виступу агітбригади
“Ми за здоровий спосіб життя”
Мета: надати знання про здоров’я, здоровий спосіб життя, фактори, що впливають на формування здоров’я;
сформувати усвідомлення цінності здоров’я як основи для успішної реалізації життя;
напрацювати уміння та навички для реалізації здорового способу життя, протистояння спокусі та соціальному тиску.  
 (Учні під музичний супровід виходять на сцену по черзі, говорячи свої слова)
1.учень     У нашому житті є дуже цінна річ!
2.учень     І звуть її « здоров’я»!
3.учень     Якщо його не вберегти, тоді чекай біди!
4 учень     А наша ціль сьогодні до тебе правду донести!
5 учень     Про збереження здоров’я!
6 учень     Про  спорт та  та щастя відчуття!
7 учень     Про найважливіше у житті ! Дізнаєшся сьогодні ти!
Всі учні говорять разом: Ми разом! Ми команда! Ми  як одна родина!
(Разом)  Наш девіз завжди незмінний : «Здоров’я - найцінніший скарб людини, то бережи його завжди,то бережи його щоднини!»
1 учень  Ми часто чуємо про те, якої шкоди завдає організму тютюн, алкогольні напої,
наркотики.
2 учень  Не завжди знаємо, що треба робити, щоб не захворіти на СНіД чи гепатит .
3 учень  Є  багато речей, які  мають важливе значення для нашого здоров’я!
4 учень  Це гігієна та спорт,правильне і здорове харчування!
5 учень  Мужність, відвага, здоровий глузд –запорука гарного самопочуття!
1.учень  Хто здоров”я не цінує,
В того вибору нема:
Або він життя змарнує,
Або те його злама.
2.учень  Ну, а хто здоров”ям важить,
До краплинки  зберіга,
Той вам з радістю покаже,
Де черпається снага!
(Учні по черзі говорять лозунги по черзі)
1.учень Краще спорт, а ніж хвороби!
2.учень  Лінь бори - живи у русі!
3.учень Сум ніде не допускай, немає місця тузі!
4.учень   Кожна людина вранці повинна робити зарядку для гарного самопочуття  і міцного здоров’я!
5.учень  Можливо, хто не знає рухів, тоді ми вам допоможемо!
(Учасники виконують танець у  спортивному стилі) під пісню « Делайте зарядку»
6.учень  Ніколи не сумуй! Про щастя й радість пам’ятай!
7.учень  Сміх – це також запорука здоров’я!
(учні розказують гуморески)
1.учень «Порада»
Звітує лікар молодий
Старому ветерану:
– Прийшов до мене хворий,
Бухикає і виглядає препогано.
– То й що? – та я йому порадив свій секрет:
Від кашлю не палити сигарет,
А перейти палить лише махорку –
А він все кашляє.
– Ну що ж, – заввідділом сказав,
– То припиши йому касторку.
Повір, порада не погана,
Відразу ж хворий кашлять перестане.
2.учень «Консіліум»
Зібралась на консіліум лікарня,
Щоб вирішить одне питання:
Є хворий, ліжко, ліки є…
– Колеги, будем лікувати,
Чи хай ще може поживе?
(Учні розказують вірш «Здоров’я»)
1.учень  Здоров’я –для людини скарб великий
Найбільша цінність у житті.
2.учень  Як є здоров’я  все чудово,
Можливість є йти до мети.
3.учень  Тоді і сонце гарно сяє, радіє тіло і душа,і все здається до снаги.
Тоді людина є  щаслива.
4.учень Немов на скрипці серце грає,
Й чарівність світу відчуває.
5.учень Для неї в хмурість – дні ясні.
Вона всі труднощі долає
6.учень Вона – здорова! Це все прекрасно,
Бо їй нічого не болить.
7.учень Вона добро творить готова.
І все чудово ! То треба жить!
(Учні розказують вірш «Бережи здоров’я)
1.учень Хто здоровий, той сміється,
Пісня радісна лунає.
Він ніколи не здається,
Бо у серці мужність має.
2.учень Хто здоровий, той не тужить,
Бо немає місця тузі.
Він хороший, вірно дружить,
І повсюди в нього друзі.
3.учень Хто здоровий, той багатий —
Величезний скарб тримає.
З добрим серцем, не пихатий,
А в душі він сонце має.
4.учень Хто здоровий, той працює,
Вчиться радісно й завзято.
Він співає і танцює
Й кожен день у нього свято.
5.учень Хто здоровий — скрізь встигає,
Дух і сила є у нього.
Він чудове тіло має
Й завжди добре все в такого!
Конкурс стіннівок «Ми за здоровий спосіб життя» (між командами)
(Учасники по черзі говорять заключні слова)

1.учень  На останок  побажаєм всім здоров’я і наснаги!
2.учень  Слова ви наші пам’ятайте і про спорт не забувайте!
3.учень  Бо хвороби по всяк час підступом чатують!
4.учень  Лише завзятість, сила волі !
Разом Вас від бід врятують!


Класна година: "Ти в природі і природа в тобі"
Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу: виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.
Музичний супровід: «Пісня про земну красу» - слова В. Суслова, муз. – Я. Дубровіна (відео)
ХІД ЗАХОДУ
Вчитель.  Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, — природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство.
 Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.
  Епіграф                     
 На землі, у домі вселюдському —
 Протиріч і негараздів тьма.
 Будьте, люди, обережні в ньому!
 Іншої домівки в нас нема!
 Земля не належить нам. Це ми належимо їй!
1-й учень                   
 І пташка, і метелик, і людина
 Сплелися у вінок.
 Ім'я йому — Життя.
 Одна у них
 Земля, одна родина,
 І вічність в них одна, і небуття.
Вчитель.  Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.
2-й учень       
 Усіх людей ми закликаєм:
 Нащадкам збережіть природу,
 Її степи, ліси, джерельну воду,
 Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,
 І у природи буде хай довіра,
 Що не заподієте ви зла їй,
 Своїй колисці, матері своїй.
  Вчитель.Екологія — це наше здоров'я і довголіття, наше щасливе майбутнє!
 Всі ми — діти землі і неба.                                         •
3-й учень                 
 Всі, хто маленький, хоче рости!
 Чисте повітря й водичку нам треба,
 Просить з нас кожен — і я, і ти.
 Хочемо ми, щоб сонце світило!
 Хочемо ми, щоб поле родило
 І щоб навколо квіти росли.
 Хочемо, хочемо, хочемо ми!
 •   Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.
 •   Будь до природи уважним, і вона обов'язково тобі віддячить!
 •   Пам'ятай! Людина — частина Природи. Знищуємо природу — знищуємо самих себе.
4-й учень               
   Дерево, трава, і квітка, й птахи
 Не завжди зуміють захиститись.
 Якою будуть знищені вони —
 На планеті ми залишимось самі.
ЛИСТ ЗДОРОВ'Я
 Ми — птахи, звірі, рослини — звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!
Вчитель.  Ну що ж, діти, допоможемо?
 Перше завдання — загадки.
 • Без чого дорослі та діти не можуть прожити? (Без їжі, води, повітря)
 •   Що не можна набрати у сито? (Воду)
 •  А у що не можна набрати води? (Сито)
•   Як називається транспорт, який рухається по воді? (Водний)
»  Друге завдання — продовжити прислів'я
 •   Без води — ... (не туди і не сюди).
 •   Лід і вода — ... (брат, і сестра).
 •   Скільки сніг не лежатиме, а... (розтаватиме). Чому? .
 • Весна багата... (водою).
 Конкурс «Розминка»
 •   Тварини є частішою живої чи неживої природи?
 •  Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?
 • Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?
 До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?
 •   Горобці, галки, ворони — це птахи, які відлітають чи зимують?
 •   Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?
 •   Собака, кіт, білка — яка з цих тварин зайва? І чому?
 •  Хто із цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк? І чому?
 •  Яка із цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?
 •  Які із них квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?
 Кросворд
 — Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.
 1.   Це весняний ранній птах, називається він... (шпак).
 2.  За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під - стріхою. (Горобець)
 3.   Хитра кума сліди замела. (Лисиця)
 4.  Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи)
 5.   Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю. (Пролісок)
 6.  Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь)
 7. Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія) Ключове слово: природа.
 — То який найдорожчий скарб у світі?
Правила поведінки на природі «Буду я природі другом»
 1)  Не ламай гілля дерев і кущів:
 2)  не зривай у лісах та на лугах квітів;
 3)  не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;
 4)  не руйнуй мурашники:
 5)  не лови диких тварин і не принось їх додому;
 6)  не залишай вогонь у лісі;
 7)  не галасуй у лісі.
5-й учень                
  Невже в майбутньому на світі
  Не будуть квітнуть дивні квіти?
  Конвалії й фіалки ніжні,
  І вісник березня — підсніжний?          
1-й учень               
  Невже ми більше не побачим,
 Як сон-трава росою плаче?
 Троянда степу, квітка мрії
 Жар-цвітом землю не зігріє?
 Ми всі — господарі природи,
 Тож збережемо її вроду!
Цікаво знати!
У 1848 році було створено Міжнародну Червону книгу, куди заносяться усі рослини і тварини, яким загрожує зникнення.
У 1982р. Закон про Червону книгу було прийнято в Україні. Сьогодні до неї занесено понад 800 видів рослин і тварин з метою їхньої охорони і збереження.
2 учень
Послухай, як струмок дзвенить,
Як гомонить ліщина.
З тобою всюди кожну мить
Говорить Україна!
Послухай, як трава росте.
Напоєна дощами,
І як веде розмову степ
З тобою колосками.
Послухай, як вода шумить,
Дніпро до моря лине.
З тобою всюди кожну мить
Говорить Україна!
3 учень
Світ прекрасний навколо тебе-
Соце ясне і синє небо.
Птахи, звірі, гори і ріки –
Нехай він буде таким навіки.
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить.

Конкурсна програма до дня збройних сил України.

На класній годині у 3 класі відбувся виховний захід «День збройних сил України», метою якого було створення атмосфери свята, розповіді учням про традиції святкування Дня Збройних Сил України. Було проведено такі конкурси як: «Збери слово», «Лівооооо…РУЧ!!!», «Черговий кухар», «Медсестри». Захід був пізнавальний, веселим, цікавим і різноманітним. В кінці уроку троє учнів отримали символічні медалі і весь клас отримав солодкі подарунки.
/Files/images/2015-2016_nr/veresen/image.jpg
  

Немає коментарів:

Дописати коментар