Стійкий розвиток 3 клас. Що робить нашу Землю щасливою?

Тема 1. Що робить нашу Землю щасливою?

Мета: познайомити учнів і продемонструвати підручник «Моя щаслива планета»; формувати поняття природних ресурсів на планеті Земля, створити дружню атмосферу для відпрацювання навичок роботи в парі; формувати в учнів уміння аналізувати та робити висновки; викликати інтерес до розумного використання природних багатств; виховувати почуття любові до рідної землі, відповідальне ставлення до збереження довкілля.

Обладнання: ілюстрації; фотографії краєвидів природи, мікрофон, підручник, зошит, аркуші паперу (А-4) з завданнями.

Хід уроку

Ι . Організаційний момент.

1. Привітання

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, земле прекрасна!

Доброго ранку, дерева квітучі!

Доброго ранку, квіти пахучі!

Доброго ранку, птахи галасливі!

Доброго ранку, діти щасливі!

Ι Ι .Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку

1. Робота з віршем

- Діти , я пропоную вам прослухати вірш.

Земля нам усміхається квітками,

Дарує всім любов, тепло й красу.

А квіточки своїми пелюстками

Дзвінку збирають вранішню красу

Прозору й чисту, ніжну і тремтливу.

Що Всесвіт відбивається у ній.

І стільки є тут мудрості і дива,

Лиш придивись, прислухайся, постій...

І ти почуєш, що Земля співає

І музика ця трепетна й жива.

Мелодія у серце проникає,

Чарівні звуки... Зайві тут слова.

І ти побачиш незбагненну казку

У квітах, в травах, в небі, у струмку.

Поглянь навколо! Подивись, будь ласка,

На дивовижну і дзвінку красу.

Постій тихенько, прикипи душею

До ніжних звуків, світлої краси.

Ти нерозривний з рідною землею

І диво це у серденьку неси

Усе життя, бо це твоя країна,

Вітчизна мила, це твоя Земля!

Найкраща в світі, рідна Україна

До твого серця щиро промовля.

2. Слово вчителя

 Немає мабуть в світі людини, яка б не любила свою рідну землю та свій

рідний край. Адже наша планета – це наша рідна домівка, домівка в

якій ми живемо. Ми дійсно любимо її родючу землю, моря, зелені

верховини гір, широкі степи, дрімучі ліси, тихі озера та швидкоплинні

ріки. І тільки від нас залежить , якою буде ця домівка!

3. Перегляд демонстраційного матеріалу ( див. додаток 1,2)

 Помилуйтеся красою природи, що зображена на репродукціях,

фотографіях.

 Людина приходить у світі і отримує усе це безкоштовно, всі ці

багатства, неоціненні дари: землю, води, багатства надр, гори і ліси,

квіти і щедрі плоди землі, що годують нас.

4. Оголошення теми і завдань уроку

 Ми сьогодні познайомимося з новим курсом – предметом «Моя

щаслива планета», на якому ми будемо практично вчитися

заощаджувати природні ресурси, раціонально їх використовувати. Ми

шукатимемо відповіді на питання:

1. Чому на тілі Землі з’явилися страшні рани і шрами?

2. Навіщо Земля намагалася привернути увагу людей до своїх проблем?

3. З якою метою екологи почали захищати Землю?

Ι Ι Ι. Вивчення нового матеріалу

1. Постановка проблеми

- Чи можете ви дати відповідь на це питання:

«Що робить нашу Землю щасливою?»

- Так , справді , щоб наша Земля була щасливою, нам з вами потрібно не

шкодити планеті, заощаджувати її ресурси, дбати про своє майбутнє та долю

майбутніх поколінь мешканців Землі.

2. Знайомство з підручником с.7.

2.1. Слово вчителя

- Перед вами лежить підручник « Моя щаслива планета». Автори

О.І. Пометун, О.В. Онопрієнко, А.Д. Цимбалару уклали зміст предмету,

який поведе тебе шляхами збереження довкілля. Вивчаючи його , ти

дізнаєшся, як треба діяти, щоб дбати про нашу Землю та використовувати її

багатства розумно, навчишся досліджувати власний спосіб життя, оцінювати

свої вчинки та робити спроби діяти по – новому – так, щоб бути впевненим:

ресурсів нашої планети буде достатньо для всіх на багато років.

2.2. Діти знайомляться з підручником

2.3. Робота з текстом с.7-8

- Вчитель читає текст з підручника.

3. Інтерактивна вправа « Мікрофон»

Вчитель. Складіть запитання за змістом тексту , починаючи зі слів: «Чому..?»,

« Навіщо..?», « З якою метою..?», «Якими були наслідки..?», « Що буде,

якщо..?»

Постав запитання однокласникам, ніби беручи у них інтерв’ю, як журналіст.

Можливі варіанти запитань:

- Чому раділа Земля?

- Навіщо люди виплавляли метал, будували гігантські заводи?

- Якими були наслідки діяльності людини?

- Як Земля намагалася привернути до себе увагу людей?

- Хто прийшов на допомогу Землі?

4. Практична робота. Робота в парах.

- Разом з сусідом по парті поміркуйте, які природні ресурси потрібні

людині для задоволення життєвих потреб?

Складіть невеличкий перелік таких потреб.

 Як людина забезпечує ці потреби?

 Які можливості для їх задоволення дарує тобі наша планета Земля?

 Які, на твою думку, потреби є у Землі? (Відповіді дітей).

Висновок: напевно ви зрозуміли, що людині для щасливого життя потрібні

синє небо, чисте повітря, різноманіття рослин, кришталеві джерела і річки –

щаслива і задоволена планета.

Але як же ми, люди поводимся у природі? Пропоную переглянути фото із

наслідками людської діяльності.(див. додаток 3,4)

5.Творче завдання

Дітям пропонується намалювати свою щасливу планету і написати свої

пропозиції, що треба для того , щоб Земля посміхалася.

Щаслива планета – це здорові люди.

Щаслива планета – це чисті ставки , річки, моря.

Щаслива планета – це зелені ліси, квітучі міста.

Щаслива планета немає сміття.

Щаслива планета – це чисте повітря.

Щаслива планета – це дружба всіх народів.

Щаслива планета – це спів пташок.

Щаслива планета – це планета для тварин і рослин.

6. Презентація малюнків

 Діти демонструють свої малюнки та прикріплюють на дошку.

IV. Робота з підручником

1. Практична робота. Робота в парах.

 Разом із сусідом по парті оберіть і відмітьте знаком «V» ті дії людей,

що роблять нашу планету щасливою.

Забруднення

повітря викидами

з труб

Економне

споживання води

Користування

електромобілем

Очищення

джерел і річок

Вирубування лісів Виливання

Насаджування

дерев

Спалювання

сміття

Використання

сонячних батарей

замість

спалювання

нафти чи газу

Вторинне

використання

паперу

Зупинка всіх

електростанцій

Використання

сучасної зброї

Купівля хутряних

виробів

стічних вод

фабрик у річку

Знищення

бур’янів

хімічними

речовинами

Дружба між

людьми на

планеті

Вимикання

електричних

приладів, якими

не користуються

Учні зачитують відповіді і порівнюють свої припущення з думками

однокласників («живе» обговорення результатів співпраці)

V Підсумок уроку

1. Бесіда

Закінчіть ці рішення:

 Щоб повернути обличчю планети посмішку, я хочу «……….»

 Для цього я можу «…………»

 Які почуття ви відчували під час роботи?

 Які враження у вас виникли?

2. Домашнє завдання

- Запишіть у зошит продовження речень із попереднього завдання.

Поділіться з батьками одержаної на уроці інформацією, покажіть малюнки.

Немає коментарів:

Дописати коментар